اخبار

بخش دوم گفتگوی تفصیلی خبرگزاری مهر بامهندس بهمنی سرپرست دفترتالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای

 در بخش اول گفتگو با افشار بهمنی مدیر دفتر تألیف کتاب‌های درسی فنی و حرفه‌ای و کاردانش که می توانید اینجا بخوانید، پیرامون المپیاد شایستگی محوری که مبتنی بر احراز شایستگی های غیرفنی هنرجویان بود، گفتگو کردیم و بحث به دلایل متعددی کشیده شد که باعث شده است نتوانیم روی خروجی هنرجویان شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش برای بازار کار، مهر تایید بزنیم و این انتقاد مطرح باشد که آنها از استانداردهای بازار کار فاصله دارند.

اعضای شورای هماهنگی علمی سازمان منصوب شدند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی،   دکتر ذوعلم، معاون وزیر و رئیس سازمان، طی احکامی جداگانه آقایان منصورنیا، دکتر حسن ملکی، دکتر نوذری، دکتر محمدرضا نیلی، دکتر مهدی اسماعیلی و خانم سوسن کشاورز را به عضویت  شورای هماهنگی علمی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و آقای سید مهدی باقریان به عنوان دبیر این شورا به مدت 3 سال به عنوان عضو حقیقی این شورا  منصوب کردند

برگزاری جلسه کارگروه ارزشیابی مبتنی بر شایستگی

جلسه کارگروه ارزشیابی مبتنی بر شایستگی  روز چهارشنبه 12/4/98 از ساعت 10 تا 12 صبح با حضور کارشناسان دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و چند تن از همکاران دفتر آموزش متوسطه و برگزار کنندگان اولین المپیاد شایستگی محور برگزار شد .

میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه (س) و آغاز دهه کرامت گرامی باد

میلاد بانوی مهر و وفا، مظهر جود و سخا، حضرت معصومه علیهاالسلام مبارک باد

بخش اول گفتگوی تفصیلی خبرگزاری مهر بامهندس بهمنی سرپرست دفترتالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای

هنرستان‌های فنی حرفه‌ای قدمتی طولانی در ساختار آموزش و پرورش دارند. از دهه 70 بود که شاخه کاردانش نیز به ساختار آموزش و پرورش اضافه شد تا حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای گسترش بیشتری پیدا کند. هر چند ماهیت این دو شاخه آموزشی و نحوه آموزش و تألیف کتاب‌ها و سرفصل‌ها و اهدافشان متفاوت است اما بر اساس سند تحول بنیادین و بر اساس برنامه توسعه ششم، آموزش و پرورش باید به سمت جذب بیشتر دانش آموزان به شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش حرکت کند.

همکاری دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای با دانشگاه شهید رجایی در خصوص برگزاری دوره های تخصصی

دوره های ضمن خدمت تخصصی بدو استخدام از تاریخ 98/4/15 توسط دانشگاه شهید رجایی و با همکاری دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش به مدت 190 ساعت و برای  3135 نفر از هنرآموزان 29 رشته برگزار می شود.

 

هم زمانی دو اتفاق در نظام آموزشی

مرحله نهایی اولین دوره مسابقات سنجش شایستگی ( صلاحیت حرفه ای ) به میزبانی خراسان رضوی در مشهد- برگزاری آزمون شنیداری برای زبان انگلیسی در امتحان نهایی 

برگزاری جلسه هماهنگی مشارکت با دانشگاه تربیت شهیدرجایی در خصوص برگزاری دوره های صلاحیت حرفه ای

جلسه هماهنگی مشارکت با دانشگاه تربیت شهید رجایی به منظور برگزاری دوره های صلاحیت حرفه ای روز دوشنبه از ساعت 10 الی 12 در دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش برگزار شد.

بازدید حجت الاسلام ذوعلم و مهندس بهمنی از پژوهشگاه تعلیم و تربیت و هنرستان ماندگار اسدآبادی

روز چهارشنبه 98/3/29 حجت الاسلام ذوعلم و مهندس بهمنی از پژوهشگاه تعلیم و تربیت عباس زادگان خراسان رضوی و هنرستان ماندگار سید جمال الدین اسدآبادی ناحیه دو مشهد مقدس که میزبان مسابقات اولین المپیاد شایستگی محور بود بازدید به عمل آوردند. 

حضور دکتر ذوعلم ریاست سازمان و مهندس بهمنی سرپرست دفتر در مراسم اختتامیه نخستین المپیاد شایستگی محور

آقای دکتر ذوعلم ریاست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به همراه آقای مهندس بهمنی سرپرست دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش در مراسم اختتامیه نخستین المپیاد شایستگی محور ویژه هنرجویان هنرستان‌های کشور در شهرمشهد حضور پیدا کردند.

حضور کارشناسان دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش در نخستین المپیاد شایستگی محور

 کارشناسان  دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش در نخستین المپیاد شایستگی محور ویژه هنرجویان هنرستان‌های کشور در مشهد حضور پیدا کردند.

برگزاری مرحله کشوری نخستین المپیاد شایستگی محور ویژه هنرجویان شاخه فنی و حرفه ای در مشهد

مرحله کشوری نخستین المپیاد شایستگی محور هنرستان های فنی و حرفه ای از تاریخ  26خرداد ماه1398 در جوار حرم ملکوتی امام الرضا(ع)آغاز شد. که در هشت رشته مکانیک خودرو، تاسیسات مکانیکی، تربیت بدنی دختران، حسابداری، صنایع فلزی، صنایع غذایی، امور زراعی و مکانیک خودرو در مراحل هنرستانی و استانی برگزار شد.در این دوره از المپیاد 219 هنرجو از 32 استان کشور در هشت رشته تحصیلی شاخه فنی و حرفه ای با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

برگزاری نشست تخصصی نقد و بررسی محتوای کتاب درسی اخلاق حرفه ای

با هدف کیفیت بخشی به محتوای درس اخلاق حرفه ای در ساختار جدید نظام آموزش متوسطه، نشست تخصصی نقد و بررسی محتوای کتاب درسی اخلاق حرفه ای از کتابهای شایستگی های غیر فنی، شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش در روز دوشنبه سی ام اردیبهشت ماه 1398، با حضور بیش از 40 نفر از هنرآموزان مدرس کتاب اخلاق حرفه ای در هنرستانهای سراسر استان تهران و با حضور آقای مهندس صالحی پور کارشناس دفتر تالیف کتابهای درسی فنی و حرفه ای وکاردانش، آقای مهندس کاظمی معاون دفتر آموزش فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش و آقای مهندس پرنو رئیس اداره آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش شهرستانهای استان تهران برگزار شد.

برگزاری جلسه شورای عمومی دفتر

جلسه شورای عمومی دفتر روز دوشنبه مورخ 20 /3 /98 از ساعت 14 الی 30 : 15  در اتاق جلسات برگزار گردید.

انتصاب مهندس مالک مختاری به عنوان سرپرست دوره تحصیلی فنی و حرفه ای و کاردانش

انتصاب مهندس مالک مختاری به عنوان سرپرست دوره تحصیلی فنی و حرفه ای و کاردانش

نشست دفترتالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای وکاردانش و دفتر نظری با ریاست محترم سازمان

روز یکشنبه89/3/12 نشست دفاترتالیف کتاب های درسی  فنی و حرفه ای و  نظری با ریاست محترم سازمان جناب آقای دکتر ذوعلم و با حضور معاونین و کارشناسان دفاتربرگزار گردید.

برگزاری جلسه شورای برنامه ریزی دفتر با حضور معاونین و روسای گروه های درسی

روز شنبه 98/3/11 جلسه شورای برنامه ریزی دفتر با حضور معاونین و روسای گروه های درسی دفتر تشکیل گردید.

بازدید از هنرستان کشاورزی جنت لاکان، مزارع تولید و کشت بادام زمینی استان گیلان

 کارشناس رشته امور زراعی دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش آقای عابدین آریانپور ازهنرستان کشاورزی جنت لاکان، مزارع تولید بذر بادام زمینی و مرکز تحقیقات شهرستان آستانه اشرفیه در استان گیلان بازدید به عمل آوردند.

انتصاب سرپرست حوزه تربیت و یادگیری "کار و فناوری" و " سلامت و تربیت بدنی"

جلسه شورای عمومی دفتر روز دوشنبه 98/2/30 با حضور جناب آقای محمدی معاون  تالیف، تولید مواد و رسانه های آموزشی و آقای صدوقی مدیر کل دوره های تحصیلی، معاونین و کارشناسان دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش از ساعت 14 تا 14:30 در سالن جلسات دفتر برگزار گردید.

فیلم های آموزشی، راهنمای معلم و نرم افزارهای همراه کتاب درسی را در شبکه آموزشی رشد دنبال کنید.

فیلم های آموزشی، راهنمای معلم و نرم افزارهای همراه کتاب درسی را در شبکه آموزشی رشد دنبال کنید.

Pages