اخبار

رسیدن بهارپرطراوت، بهار قرآن و ماه میهمانی خدا مبارک باد.

ای خدای دگرگون کننده دلها و دیده ها ای تدبیر کننده روز و شب
ای دگرگون کننده حالی به حالی دیگر حال مارا به بهترین حال دگرگون کن

 

بازدید مدیر کل دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش از شهرستان جاسک

روز یکشنبه 30 بهمن ماه 1401کارگاه آموزشی مدیران،  معاونان و هنرآموزان مدارس فنی و حرفه ای و کاردانش شهرستان جاسک استان هرمزگان باحضور آقای حسن آقا بابایی مدیر کل دفتر برنامه ریزی و تألیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش در محل سالن اداره ارشاد برگزار گردید.

بعثت پیامبر اعظم(ص) منادی توحید و پیام آور صلح و دوستی مبارک باد.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ.

به نام خداوند رحمتگر مهربان.

 اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَقَ ﴿1﴾.

بخوان به نام پروردگارت که آفرید (1).

فراخوان ارسال محتوای دیجیتال آموزش همراه با تولید

عکس یا فیلم کارگاه هنرستان با موضوع آموزش همراه با تولید را برای مجله ارسال کنید.

دهه فجر گرامی باد
برگزاری دوره «اشاعه برنامه‌های درسی با راهبرد آموزش ترکیبی» برای مدیران هنرستان ها

دوره «اشاعه برنامه‌های درسی با راهبرد آموزش ترکیبی» با حضور مدیرکل، معاونین و کارشناسان تخصصی دفتر برنامه‌ریزی و تالیف کتابهای درسی فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش  و مدیران هنرستان ها،   4 و6 بهمن ماه در مرکز آموزش پیامبر اعظم (ص) برگزار شد.

راه یابی اثر خوشنویسی رئیس گروه هنر دفتر به جشنواره فرهنگی بین المللی روح النبوه

اثر خوشنویسی رئیس گروه هنر دفتر برنامه ریزی و تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش سرکارخانم بشری گل بخش به بخش نمایشگاه پنجمین جشنواره فرهنگی بین المللی " روح النبوه " راه یافت و به این مناسبت از ایشان تقدیر به عمل آمد .

دوره «اشاعه برنامه‌های درسی آموزش ترکیبی» ویژه حوزه فنی‌وحرفه‌ای برگزار شد

دوره «اشاعه برنامه‌های درسی با راهبرد آموزش ترکیبی» با حضور ریاست سازمان، مدیرکل، معاونین و کارشناسان تخصصی دفتر برنامه‌ریزی و تالیف کتابهای درسی فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش، دبیران، اعضای دبیرخانه‌های کشوری،  28 دی ماه در مرکز آموزش پیامبر اعظم (ص) برگزار شد.

برگزاری کارگاه ارزشیابی از برنامه های درسی آموزش های فنی و حرفه ای

کارگاه ارزشیابی از برنامه های درسی آموزش های فنی و حرفه ای روز سه شنبه مورخ1401/10/13 با حضور کارشناسان دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش  در مدرسه دارالفنون برگزار شد.

انتشار پنج عنوان کتاب نونگاشت رشته‌های مهارتی کاردانش

این کتاب‌ها با هدف توجه به تغییرات فناوری در رشته‌های مهارتی و همچنین عدالت آموزشی وتربیتی و توسعه آموزش و فناوری، جبران کمبود منابع آموزشی مناسب وتوجه به استانداردهای مهارتی تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات در دست تالیف ونگارش قرار گرفت

برگزاری جشنواره الگوهای برترتدریس آموزش مبتنی برشایستگی دروس کارگاهی هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش

اولین دوره جشنواره « الگوهای برتر تدریس آموزش مبتنی بر شایستگی در دروس کارگاهی هنرستان های فنی، حرفه ای و کاردانش» به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی، در شهر مشهد مقدس برگزار گردید. در این جشنواره کارشناسان دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش در گروه های  امور مالی و اداری، کشاورزی، هنر، مواد و فراوری، عمران، خدمات و برق و رایانه  به عنوان داورو در جهت تعامل و تقویت روابط درونی حوزه فنی و حرفه ای این جشنواره حضور پیدا کردند.

بررسی کیفیت آموزش های فنی وحرفه ای در ایران

بررسی کیفیت آموزشهای فنی وحرفه ای در ایران چکیده توســعه آموزشهای فنی وحرفــه ای(مهارتــی) یکــی از بندهای سیاستهای کلی برنامه ششم توسعه کشــور بوده است؛ از این رو، در گزارش پیشرو تصویری از وضعیت موجود آموزشهای فنی وحرفه ای در سه بخش هنرستانهای آموزش و پرورش، آموزش عالی (دانشگاه فنی و حرفه ای و دانشگاه جامع علمی-کاربردی) و سازمان آموزش فنی و حرفه ای ارائه شده است.

ایام سوگواری و شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تسلیت باد.

هر کس عبادات و کارهای خود را خالصانه برای خدا انجام دهد، خداوند بهترین مصلحت ها و برکات خود را برای او تقدیر می نماید. حضرت فاطمه زهرا (س)

جشنواره فیلم رشد پیشران و مولد تولید

حسن آقابابایی مدیرکل دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش اظهار نمود: جشنواره فیلم رشد میتواند پیشران و مولد تولید باشد.

گردهمایی مدیران سه دهه دفتر تالیف کتب درسی برگزار شد

 گردهمایی مدیران کل سه دهه گذشته دفتر تألیف آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای و کاردانش به‌منظور قدرشناسی از آنان و ‌با هدف ‌استفاده از تجارب گذشته و ارائه راهکارهایی برای پیشبرد آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برگزار شد.‌

بازدید مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش از هنرستان امام مجتبی (ع) پاکدشت

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تألیف کتاب‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از هنرستان امام حسن مجتبی (ع) در شهرستان پاکدشت بازدید به عمل آورد.

نشست عمومی دفترتالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش با حضورمدیرکل دفترانتشارات و فناوری آموزشی

نشست عمومی دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش  با حضور آقای مذنبی مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی،  آقای آقابابایی مدیر کل دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش، معاونین و کارشناسان این دفتردر سالن اجتماعات طبقه دوم ساختمان قرنی برگزار شد.

آشنایی با کتاب "معرفی رشته های شاخه فنی و حرفه ای" به مناسبت هفته کتابخوانی

این کتاب به معرفی رشته های شاخه فنی و حرفه ای، وضعیت ادامه تحصیل و کارآموزی دانش آموزان شاخه فنی و حرفه ای در نظام جدید آموزشی می پردازد.این کتاب در تلاش است تا براساس مجموع اسناد برنامه درسی رشته های فنی و حرفه ای، راهکار مناسبی در انتخاب رشته و آینده شغلی به هنرجویان پایه نهم دوره اول متوسطه ارائه نماید.

نشست عمومی دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش با حضورمدیر طرح و برنامه و امور مالی

نشست عمومی دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش با حضور آقای نیک نژاد مدیر طرح و برنامه و امور مالی، آقای آقابابایی مدیر کل دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش، معاونین و کارشناسان این دفتردر سالن اجتماعات طبقه دوم ساختمان قرنی برگزار شد.

سالروز وفات حضرت معصومه (سلام الله علیها) تسلیت و تعزیت باد.

السلام علیک یا فاطمه معصومه سلام الله علیها…

Pages