اخبار

برگزاری همایش ملی برنامه درسی و مسایل اجتماعی در دانشگاه علامه

همایش ملی برنامه درسی و مسایل اجتماعی با مشارکت انجمن مطالعات برنامه درسی و گروه مطالعات برنامه درسی دانشگاه علامه برگزار شد.پس از خیر مقدم و آعاز نشست توسط در این مراسم توسط دکتر حسن ملکی.گفتمان علمی با سخنرانی کلیدی دکتر مقصود فراستخواه با موضوع "ساخته شدن اجتماعی برنامه درسی"آغاز شد.ایشان با اشاره به تفاوت برخورداری از فرصت های آموزشی در کشور، نزول ارزشهای اجتماعی به سطح بقا را مشکل اصلی جامعه دانست و کاهش کنشگران تربیتی به طبع آن را مشکل نظام آموزش و پرورش کشور دانست.

میلاد فرخنده و با سعادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) مبارک باد.

میلاد فرخنده و با سعادت اسوه تمام عیار مکارم و قله رفیع فضائل صدیقه کبری، حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) مبارک باد.

 

 

برگزاری کارگاه‌های تخصصی اولین همایش ملی برنامه درسی و اشتغال

کارگاه‌های تخصصی اولین همایش ملی برنامه درسی و اشتغال، 13 تا 15 اسفندماه 98 در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می گردد.

دانشجویان و متقاضیان محترم جهت اطلاع از «تخفیف ویژه» کارگاه‌ها با دبیرخانه همایش تماس حاصل نمایند.

بازید رئیس گروه مواد جهت پایش برنامه درسی و بسته های آموزشی از هنرستان های استان فارس

سرکارخانم مهندس کنشلو جهت پایش برنامه درسی و بسته های آموزشی در تاریخ های 6 الی 8 بهمن ماه ازنواحی چهار گانه استان فارس (هنرستان های معدل، طالقانی، شهید اسماعیلی هنرستان انصاری لاری و هنرستان کیمیا ) بازدید به عمل آوردند.

بازدید کارشناس گروه مواد و فرآوری از هنرستان های شهر شیراز به منظور پایش برنامه درسی

به منظور پایش برنامه درسی قصد شده وبررسی  میزان اجرایی شدن آن بازدیدهایی از هنرستانهای نواحی چهارگانه شیراز توسط کارشناس گروه مواد و فراوری، سرکار خانم مهندس دیده ور از تاریخ 6 لغایت 8 ام بهمن ماه  به عمل آمد

سالروز بازگشت حضرت امام خمینی (ره) و آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی مبارک باد.

سالروز بازگشت حضرت امام خمینی (ره) و آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی مبارک باد.

بازدید سرزده رئیس محترم سازمان از زمینه تحصیلی حرفه ای هنر مستقر در معاونت طراحی و تولید بسته‌های یادگیری

 روز یکشنبه مورخ 98/11/13 رئیس محترم سازمان جناب آقای دکتر ذوعلم به صورت سرزده از زمینه تحصیلی حرفه ای هنر فنی و حرفه ای وکاردانش مستقر در معاونت طراحی و تولید بسته های یادگیری بازدید به عمل آوردند. در این بازدید جلسه صمیمانه ای با گروه تشکیل و درآن پیرامون فعالیت های انجام شده بحث و گفتگو به عمل آمد.

برگزاری جلسه هماهنگی تدوین برنامه های سال 1399 دفتر با حضور معاونین وکارشناسان

جلسه هماهنگی تدوین برنامه های سال 1399 دفتر طراحی و تولید بسته های یادگیری فنی و حرفه ای و کاردانش روز شنبه مورخ 5/ 11/ 98 از ساعت 13 با حضور کارشناسان و معاونان دفتر برگزار شد.

بازدیداز هنرستان های مجری رشته های گروه مواد و فراوری استان کرمان

به منظور پایش برنامه درسی در تاریخ های 98/10/30 لغایت 98/11/1 از هنرستان های مجری رشته های گروه مواد و فراوری استان کرمان بازدید به عمل آمد. خانم مهندس دیده ور نماینده گروه مواد و فراوری دفتر طراحی و تولید بسته های یادگیری فنی و حرفه ای و کاردانش در این بازدید حضورداشتند.

بازدید کارشناسان رشته کشاورزی از هنرستان های کشاورزی شهرستانهای جیرفت و بردسیر استان کرمان

ارزشیابی و بررسی مستمر کیفیت برنامه درسی و محتوای بسته­ آموزشی در رشته­های کشاورزی به علت وابستگی آموزش این بخش به شرایط آب و هوایی و تنوع این شرایط در کشور، از اهمیت بسیاری برخوردار است.

اولین همایش ملی برنامه درسی و اشتغال با میزبانی گروه مطالعات برنامه درسی و آموزش دانشگاه فردوسی مشهد

اولین همایش ملی برنامه درسی و اشتغال روزهای سیزدهم و چهاردهم اسفند ماه با میزبانی گروه مطالعات برنامه درسی و آموزش دانشگاه فردوسی مشهد و با حمایت سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و دفتر طراحی و تولید بسته های یادگیری و سایر ارگان ها، صاحب نظران و نهادهای موثر در آموزش های فنی، حرفه ای و مهارتی برگزار خواهد شد.

برگزاری چهارمین کارگاه تخصصی طراحی دوره تحصیلی شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش

چهارمین کارگاه تخصصی طراحی دوره تحصیلی شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش روز چهارشنبه مورخ 98/11/2 از ساعت 8 الی 12 در سالن جلسات معاونت طراحی و تولید بسته های یادگیری با بررسی دستاوردهای کارگروه هنر، کشاورزی و خدمات برگزار گردید .

دومین جلسه تعیین جدول دروس رشته های شاخه کاردانش برگزار گردید.

دومین جلسه تعیین جدول دروس رشته های شاخه کاردانش با حضور نمایندگان محترم دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش، حوزه های تربیت و یادگیری و دفتر طراحی و تولید بسته های یادگیری فنی و حرفه ای و کاردانش در دفتر نظارت بر نشر و توزیع مواد و رسانه های آموزشی روز یکشنبه مورخ 29/10/98 برگزار گردید.

برگزاری جلسه بررسی دروس شایستگی های غیر فنی با تاکید بر مسائل و مشکلات درس اخلاق حرفه ای

جلسه بررسی دروس شایستگی های غیر فنی با تاکید بر مسائل و مشکلات درس اخلاق حرفه ای در محل دفتر طراحی و تولید بسته های یادگیری فنی و حرفه ای و کاردانش برگزار گردید.

برگزاری سومین کارگاه تخصصی طراحی دوره تحصیلی فنی و حرفه ای و کاردانش با محوریت زمینه کشاورزی

سومین کارگاه طراحی دوره تحصیلی فنی و حرفه ای و کاردانش با هدف بررسی زمینه تحصیلی حرفه ای کشاورزی با حضور نمایندگان دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار و ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز و کارشناسان دفتر طراحی و تولید بسته های یادگیری فنی و حرفه ای و کاردانش برگزار گردید.

برگزاری دوره ضمن خدمت تامین مدرس آموزش نرم افزار قیاس در دانشگاه شهید رجایی

سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به منظور توانمند سازی هنر آموزان هنرستان های فنی و حرفه ای دوره ضمن خدمت " تامین مدرسی آموزش نرم افزار قیاس"  برای کتب پایه دهم رشته حسابداری را از تاریخ  پانزدهم  تا هفدهم  دی ماه  1398 در دانشگاه شهید رجایی با حضور کارشناسان و هنرآموزان این رشته برگزار نمود. 

بازدید از استان قزوین به منظور آموزش و پایش برنامه درسی در رشته های کشاورزی و غذا

بنا به درخواست اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین کارگاه آموزشی در خصوص روش تدریس، ارزشیابی مبتنی بر شایستگی برگزار شد. همچنین پایش برنامه درسی و محتوای بسته­های آموزشی تولید شده در نظام جدید از دیدگاه هنرآموزان و عوامل اجرایی (سرپرست بخش، معاون فنی و مدیر) مورد بررسی قرار گرفت و از کارگاه­ها و تجهیزات هنرستان مذکور بازدید به عمل آمد.

برگزاری پنجمین پیش نشست تخصصی با موضوع فرآیند برنامه ریزی درسی در شاخه تحصیلی فنی و حرفه ای

این نشست با موضوع فرآیند برنامه ریزی درسی در شاخه تحصیلی فنی و حرفه ای در  تاریخ 18 دی ماه 1398 به میزبانی دانشگاه فرهنگیان مشهد و با حضور اساتید گروه مطالعات برنامه درسی و آموزش دانشگاه فردوسی مشهد و اساتید دانشگاه فرهنگیان و دانشجویان و علاقه مندان از اداره کل آموزش پرورش خراسان رضوی برگزار گردید.

برگزاری جلسه با اعضای دبیرخانه کشوری شایستگی های غیرفنی مستقر در مشهد مقدس

روز چهارشنبه 98/10/18 جلسه با اعضای دبیرخانه کشوری شایستگی های غیرفنی مستقر در مشهد مقدس با حضور آقای مهندس بهمنی سرپرست دفتر طراحی و تولید بسته های یادگیری فنی و حرفه ای و کاردانش برگزار گردید.

برگزاری همایش «ارزشیابی شایستگی محور» دی ماه استان مازندران ویژه هنرآموزان رشته شبکه و نرم افزار

گروه شبکه و نرم افزار استان مازندران، برای دانش افزایی و آشنایی بیشتر هنرآموزان با نظام آموزشی شایسته محور و رفع مشکلات هنرآموزان، همایشی را در دو روز با عنوان «ارزشیابی شایستگی محور» در محل گروه های آموزشی ساری ناحیه یک، بر گزار نمود.

Pages