اخبار

ضرورت دارد که دوباره هنرستان های کشاورزی احیا شوند.

97 درصد مجموعه کشاورزان و بهره بردارانی که داریم، تحصیلات دیپلم به پایین دارند و ضرورت دارد که دوباره هنرستان های کشاورزی احیا شوند و قشر جوان به این عرصه ورود پیدا کنند می‌توانند به راحتی یافته‌ها و دانشی که در داخل کشور موجود است را به کشاورزان منتقل کند.

درگذشت حاج مهدی ایمانی از نامداران عرصۀ تعلیم و تربیت کشور

 انا لله و انا الیه راجعون

در گذشت حاج مهدی ایمانی از نامداران عرصه تعلیم و تربیت کشور، کارشناس مسئول اداره فنی و حرفه ای آموزش و پرورش شهر تهران

مجله رشد هنرجو به خانواده مجلات رشد پیوست

مجله رشد هنرجو می‌کوشد مطالبی را در محتوا بیاورد که فرد را برای احراز مشاغل فنی و حرفه‌ای آماده کند.

برگزاری اولین همایش برنامه درسی و اشتغال

این همایش بصورت مجازی در تاریخ های 12 و 13 آذر ماه1399 برگزار خواهد شد.

میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفرصادق (ع) مبارک باد.

هفدهم روز ربیع‌الاول است/ در مدینه مهر والا آمده

همزمان با زادروز مصطفی (ص)/ حضرت صادق (ع) به دنیا آمده

از گلستان علی (ع) وفاطمه (س) / غنچه‌ای زیبا شکوفا آمده

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) مبارک باد

خانواده‌ها شریک یادگیری در شرایط کرونا باشند

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری آموزش فنی و حرفه‌ای و کاردانش گفت: راهنمای برنامه‌ریزی درسی در شرایط کرونا تسهیلاتی را برای آموزش و یادگیری در این وضعیت در نظر گرفته اما توصیه این است که خانواده‌ها نقش شریک یادگیری را در این شرایط ایفا کنند.

برگزاری نشست هم اندیشی دفتر برنامه ریزی وتولید بسته های تربیت و یادگیری فنی وحرفه ای و کاردانش با رئیس سازمان

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، در ابتدای این نشست حاضرین به بیان دیدگاه های خود پیرامون فرآیندها و فعالیت های انجام شده پرداختند. دکتر علی محبی معاون برنامه‌ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری با تاکید بر اهمیت اینگونه نشست‌های هم‌اندیشی، از کارشناسان خواست هنگام تهیه راهنمای برنامه درسی توجه ویژه‌ای به دوره دوم متوسطه فنی و حرفه‌ای داشته باشند.

معاونان دفتر برنامه ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری فنی و حرفه ای و کاردانش منصوب شدند

معاون وزیر آموزش و پرورش با صدور ابلاغ هایی معاونان دفتر برنامه ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری فنی و حرفه ای و کاردانش را منصوب کرد.

معرفی برخی از فیلم های بارگذاری شده در آپارات مرتبط با آموزش فنی وحرفه ای توسط آقای دکتر مهدی اسماعیلی

 معرفی برخی از فیلم های بارگذاری شده در آپارات مرتبط با آموزش فنی وحرفه ای توسط آقای دکتر مهدی اسماعیلی

بازدید از نوزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی دام، طیور و صنایع وابسته تهران

 برگزاری نمایشگاه دام، طیور و صنایع وابسته به آن با حضور تولیدکنندگان، واردکنندگان، متخصصین و فعالان اقتصادی صنعت دامپروری به عنوان بستری با هدف معرفی آخرین فناوری ها، تولیدات و محصولات مرتبط با این صنعت به منظور انتقال و مبادله دانش و تکنولوژی بین فعالان مرتبط با آن همواره مورد توجه بوده است.

تولید فیلم های آموزش هنرجو متناسب با برنامه های درسی رشته های مختلف فنی و حرفه ای

دفتر برنامه ریزی درسی و تولید بسته های تربیت و یادگیری فنی وحرفه ای و مهارتی در راستای اهداف برنامه درسی و تکمیل بسته های تربیت و یادگیری به ویژه در شرایط شیوع ویروس کووید 19، با همکاری دفتر انتشارات و فناوری آموزشی اقدام به تولید فیلم های آموزش هنرجو متناسب با برنامه های درسی رشته های مختلف کرده است. در حال حاضر فیلم های 4 رشته ماشین ابزار، متالورژی، صنایع دستی فرش و الکتروتکنیک تدوین گردیدند و 9 رشته صنایع شیمیایی، صنایع چوب ومبلمان،     الکترونیک، مکانیک خودرو، حمل ونقل، تربیت بدنی، حسابداری، فتوگرافیک و معماری داخلی درحال تدوین میباشند.

برنامه درسی دوره دوم متوسطه شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش در شرایط ویروس کووید 19

برنامه درسی دوره دوم متوسطه شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش در شرایط ویروس کووید 19

برگزاری نخستین جشنواره ملی " مربی پژوهنده (اقدام پژوهی در آموزش های فنی و حرفه ای ) "

به گزارش روابط عمومی مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای، مرکز تربیت مربی نخستین جشنواره ملی " مربی پژوهنده (اقدام پژوهی در آموزش های فنی و حرفه ای ) " را با مشارکت کلیه مربیان مراکز دولتی و موسسات آزاد در هفته پژوهش برگزار می نماید. 

مسابقات جهانی مهارت در سال 2021 در شانگهای چین برگزار خواهد شد.

مسابقات جهانی مهارت آتی از22 لغایت 27 سپتامبر سال 2021 در شانگهای چین برگزار خواهد شد. شعار این دوره از مسابقات Master Skills,Chang the word  «تغییر جهان با مهارت برتر» است.

احکام رؤسای گروه‌های درسی دفتر فنی وحرفه ای وکاردانش توسط دکتر ملکی اعطا شد.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، با حضور دکتر حسن ملکی معاون وزیر و رئیس سازمان و دکتر علی محبی معاون برنامه‌ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری احکام  رؤسای گروه‌های درسی  دفتر برنامه ریزی  و تولید بسته های تربیت و یادگیری  فنی وحرفه ای وکاردانش توسط دکتر ملکی اعطا شد.

تولید فیلم های آموزش هنرجو متناسب با برنامه های درسی رشته های مختلف فنی و حرفه ای

دفتر برنامه ریزی درسی و تولید بسته های تربیت و یادگیری فنی و حرفه ای و مهارتی در راستای اهداف برنامه درسی و تکمیل بسته های تربیت و یادگیری به ویژه در شرایط شیوع ویروس کووید 19، با همکاری دفتر انتشارات و فناوری آموزشی اقدام به تولید فیلم های آموزش هنرجو متناسب با برنامه های درسی رشته های مختلف کرده است. در حال حاضر فیلم های 4 رشته ماشین ابزار، متالورژی، صنایع دستی و الکتروتکنیک تولید شده است و در دست تدوین می باشند.

مدرسه تلویزیونی ایران رسما از روز شنبه15 شهریور1399 برای همه مقاطع تحصیلی آغاز میگردد.

به اطلاع دانش آموزان، معلمان و مدیران مدارس می رساند :
((مدرسه تلویزیونی ایران ))رسماازروزشنبه 15 شهریورماه99 طبق جدول زیر برای همه مقاطع تحصیلی آغاز میگردد.برنامه هاازشبکه آموزش وشبکه4 می باشد

آغاز بهار تعلیم و تربیت، سال تحصیلی 1400-1399
در آستانه بازگشایی مدارس؛
وزیر آموزش و پرورش با صدور پیامی آغاز بهار تعلیم و تربیت را تبریک گفت
برگزاری جلسه هماهنگی تولید فیلمهای آموزش هنرجو در دفتر فنی و حرفه ای و کاردانش

با توجه به شرایط فراگیری بیماری کرونا، دفتر برنامه ریزی درسی و تولید بسته های تربیت و یادگیری فنی و حرفه ای و کاردانش تدابیری را جهت یاری رساندن به جامعه هنرجویی و هنرآموزی به منظور بهبود شرایط یاددهی-یادگیری  راهبردهایی را مد نظر قرار داده است، که از آن جمله می توان از تولید صدفیلم هنرجو نام برد. 

برگزاری جلسات اول و دوم کمیته تخصصی برنامه‌ریزان دوره کارشناسی ناپیوسته برق دانشگاه فنی حرفه‌ای

جلسات اول و دوم  کمیته برنامه ریزی دوره کارشناسی ناپیوسته برق دانشگاه فنی و حرفه ای در تاریخ 26 مرداد ماه و دوم شهریور ماه به صورت مجازی برگزار شد.

Pages