اخبار

برگزاری دومین پیش سمینارهمایش هویت برنامه درسی وآموزش درعصرپسا کرونا

دومین پیش سمینار هجدهمین همایش سالیانه (هویت ایرانی برنامه‌ی درسی و آموزش در عصر پساکرونا) با عنوان «چالش‌های یادگیری الکترونیکی در عصر پساکرونا» توسط انجمن مطالعات برنامه‌ی درسی ایران با همکاری گروه مطالعات برنامه‌ی درسی و آموزش دانشگاه فردوسی مشهد روز دوشنبه 15 آذر از ساعت 12 الی 14 برگزار گردید.

نشست تخصصی طراحی دوره‌ی تحصیلی فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش برگزار شد

نشست تخصصی طراحی دوره‌ی تحصیلی فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش با حضور رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و تعدادی از همکاران دفتر تألیف کتاب‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش، صبح روز چهارشنبه 10 آذرماه برگزار شد.

ارسال برنامه درسی رشته تحصیلی-حرفه ای بیمه، به شورای عالی آموزش و پرورش

برنامه درسی رشته تحصیلی _حرفه ای بیمه در گروه بازرگانی و امواداری شاخه فنی و حرفه ای تدوین و جهت تصویب به شورای عالی آموزش و پرورش ارسال شد.

آموزش‌های فنی وحرفه‌ای، راه‌حلی در جهت توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال کشور

رئیس گروه عمران دفتر برنامه‌ریزی و تألیف کتاب‌های درسی فنی وحرفه‌ای و کاردانش تاکید دارد آموزش‌های فنی وحرفه‌ای و آماده سازی هنرجویان برای بازار کار، راه‌حلی در جهت توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال کشور است.

درج رمزینه‌های سریع پاسخ در 126 عنوان کتاب شاخه فنی‌وحرفه ای و کاردانش

مدیرکل دفتر تالیف کتاب‌های درسی فنی‌وحرفه ای و کاردانش گفت: رمزینه‌های سریع پاسخ یکی از اهداف آموزشی در چرخش‌های آموزشی است و در همین راستا تاکنون 126 عنوان کتاب در این شاخه‌ها به این رمزینه‌ها مجهز و متصل شده‌اند.

با رشته‌های تحصیلی گروه حمل‌ونقل بیشتر آشنا شویم
انتخاب رشته مناسب تحصیلی یکی از ضروریات ساختن آینده ای بهتر برای هر دانش آموز می باشد، به همین منظور رشته های حمل و نقل شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش را معرفی می کنیم تا علاقمندان با آن بیشتر آشنا شوند.
برنامه‌های سال تحصیلی جدید رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش اعلام شد

مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های درسی فنی و حرفه‌ای و کاردانش از تولید محتوا و تکمیل اجزای بسته‌های یادگیری 126 عنوان درسی این رشته ها و بهره برداری آنها از طریق رمزینه های سریع پاسخ خبر داد.

اطلاع رسانی تکمیل فرم بانک اطلاعاتی هنرآموزان گروه رایانه

گرداوری بانک اطلاعاتی همکاران مدرس در پایه های مختلف تحصیلی و رشته و درس های مختلف گروه رایانه

تفکر عمیق در برنامه‌ریزی فنی و حرفه‌ای و کاردانش ضرورت دارد

جلسه‌ی مشورتی و بررسی با حضور رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با مدیرکل، معاونان و سرپرست گروه‌های دفتر تألیف فنی و حرفه‌ای و کاردانش، 28 شهریور 1400 در سازمان پژوهش برگزار شد.

الگوی مفهومی برنامه‌ریزی درسی صنایع دستی طراحی می‌شود

طراحی الگوی مفهومی برنامه ریزی درسی صنایع دستی در برنامه‌های راهبردی سال 1400 دفتر برنامه ریزی درسی و تألیف کتاب‌های فنی و حرفه ای و کاردانش قرار دارد.

اعتباربخشی بیست عنوان بسته تربیت و یادگیری نونگاشت شاخه کاردانش

اعتباربخشی بیست عنوان بسته تربیت و یادگیری نونگاشت  شاخه کاردانش در کمیسیون تخصصی برنامه ریزی درسی فناوری اطلاعات و ارتباطات

بایدها و نبایدهای غنا بخشی طرح بوم در هنرستان‌ها

رئیس گروه علوم پایه و فناوری دفتر فنی و حرفه ای و کاردانش و مسئول کارگروه تدوین طرح غنا بخشی به برنامه ویژه مدرسه معتقد است طرح غنی سازی بوم برای هنرستان ها به‌منزله نمایشنامه‌ای است که به هنرستان‌ها اختیار بداهه‌پردازی بیشتر می‌دهد.

تولید رمزینه‌های سریع پاسخ برای 126 مجموعه‌ی فنی و حرفه‌ای و کاردانش مدنظر است

معاون مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تألیف کتاب‌های درسی فنی و حرفه‌ای و کاردانش فرایند تهیه‌ی رمزینه‌های سریع پاسخ را تشریح کرد و گفت: تنوع محتوای قابل دسترس باعث افزایش کیفیت یاددهی-یادگیری می‌شود.

طراحی الگوی مفهومی کاردانش ضرورت دارد

دفتر برنامه‌ریزی و تألیف کتاب‌های درسی فنی و حرفه‌ای و کاردانش در حال طراحی سند الگوی مفهومی تربیت در شاخه‌ی کاردانش است.

6 مردادماه روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی وحرفه ای گرامی باد.

آموزش های جدید فنی و حرفه ای راهی برای آموزش های مادام العمر، اشتغال پایدار و توسعه پایدار خواهد بود.

آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و برنامه‌ی درسی منطقه‌ای

مجتبی انصاری پور مسئول اجرای برنامه درسی منطقه‌ای دفتر تألیف کتاب‌های درسی فنی و حرفه‌ای و کاردانش، فرایند اجرایی این پروژه را تشریح کرد.

جلسه ارائه‌ی گزارش عملکرد و بررسی برنامه‌های دفتر تألیف کتاب‌های درسی فنی و حرفه‌ای در مدرسه دارالفنون برگزار شد.

 افشار بهمنی، مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش در جلسه روز یکشنبه 1400/4/6 که در مدرسه دارالفنون برگزار شد،  به ارائه‌ی گزارش عملکرد این دفتر پرداخت.

استاندارد بسته های تربیت و یادگیری منتشر شد.

 

استاندارد بسته های تربیت و یادگیری منتشر شد. 

جهت دانلود به فایل ضمیمه مراجعه فرمایید.

فراخوان فصلنامه رشد فنی و حرفه ای و کاردانش

از هنر آموزان، استادکاران، مدیران و کارشناسان علاقه مند به حوزه آموزش های فنی و حرفه ای دعوت می شود تجربه های زیسته و کاربردی خود را در محور های زیر به دفتر مجله ارسال فرمایند.

 

انتشار کتاب معرفی رشته های شاخه فنی و حرفه ای

این کتاب به معرفی رشته های شاخه فنی و حرفه ای، وضعیت ادامه تحصیل و کارآموزی دانش آموزان شاخه فنی و حرفه ای در نظام جدید آموزشی می پردازد.این کتاب در تلاش است تا براساس مجموع اسناد برنامه درسی رشته های فنی و حرفه ای، راهکار مناسبی در انتخاب رشته و آینده شغلی به هنرجویان پایه نهم دوره اول متوسطه ارائه نماید.

Pages