اخبار

برگزاری جلسه هماهنگی بازآرایی استانداردهای فضا و تجهیزات

جلسه هماهنگی بازآرایی استانداردهای فضا و تجهیزات با حضور نمایندگان محترم سازمان نوسازی مدارس ( مهندس آئینی و آقای دکتر علایی) و دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش و دفتر انتشارات و فناوری و آموزشی امروز چهارشنبه مورخ 27 / 6 / 98 از ساعت 13:30برگزار شد.

دومین دوره مسابقات آزاد مهارت اوراسیا آبان ماه برگزار می‌شود

سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور اعلام کرد؛ دومین دوره مسابقات آزاد مهارت اوراسیا آبان ماه برگزار می‌شود

برگزاری اولین جلسه زمینه تحصیلی حرفه ای هنر

این جلسه با حضور سرپرست دفتر، نماینده معاونت آموزشهای فنی و حرفه ای و کاردانش، سرپرست حوزه تربیت و یادگیری فرهنگ و هنر، رئیس گروه هنر و سه تن از کارشناسان این گروه تشکیل شد

فرارسیدن ماه محرم ایام سوگواری سرور آزادگان جهان امام حسین (ع)تسلیت باد.

هم عشق حسین، معنی زندگی است
هم گریه بر او کمال سازندگی است . . .

نشست تبیین قلمرو حوزه‌های تربیت و یادگیری و دوره‌های تحصیلی

این نشست امروز 10 شهریور در سالن جلسات سازمان با حضور تعدادی از سرپرستان حوزه های تربیت و یادگیری و مسئولان دوره های تحصیلی برگزار شد.

مسابقات جهانی مهارت با حضور 63 کشوراز جمله تیم ایران در شهرکازان روسیه در حال برگزاری می باشد.

چهل و پنجمین دوره مسابقات جهانی مهارت با حضور 63 کشور از جمله تیم ایران درشهرکازانروسیه در حال برگزاری است. تیم ایران با حضور در 10 رشته با هیأت 30 نفری در این مسابقات شرکت می‌کند.

برگزاری جلسه با هنرآموزان خبره گروه کشاورزی استان تهران

روز 4شنبه 98/5/23 جلسه گروه کشاورزی با حضور سرپرست دفتر، کارشناسان وهنرآموزان خبره استان تهران برگزار گردید.

استقرار حوزه‌های تربیت و یادگیری گامی مهم درجهت اجرای کامل برنامه درس ملی

معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در جلسه معارفه سرپرستان حوزه‌های تربیت و یادگیری اظهارداشت: استقرار حوزه های تربیت و یادگیری یک کار بزرگ است و می تواند منشأ آثار مثبت و تحول آفرین باشد و یک گام مهم در جهت اجرای کامل برنامه درس ملی است.

سرپرستان حوزه‌های تربیت و یادگیری معرفی شدند

معاون وزیر رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در احکام جداگانه ای سرپرستان 11 حوزه تربیت و یادگیری را منصوب کرد.حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی ذوعلم در احکام جداگانه می سرپرستان حوزه های تربیت و یادگیری را منصوب کرد و در جلسه ای که امروز  چهارشنبه 23 مرداد در این سازمان برگزار شد این احکام به مسئولان این حوزه ها ارائه گردید.

بررسی پیامدهای شورای سنجش و پذیرش دانشجو بر نظام آموزش فنی و حرفه ای کشور

بررسی های مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در خصوص بند «ج» مصوبه دوازدهین جلسه شورای سنجش و مصوبه هفدهمین جلسه این شورا بر نظام آموزش فنی و حرفه ای حاکی از پیامدهایی از قبیل دستیابی به سطح تکنسین بدون عبور از سطح کارگر ماهر، هدر رفت منابع انسانی، تجهیزات و اهداف برنامه های درسی در رشته های شاخه فنی و حرفه ای و کار دانش است.
 

علاالدین(بهنام) کیا به دیدار حق شتافت.

انا لله و انا الیه راجعون 
بهنام کیا، یکی از بهترین های خانواده بزرگ آموزش و پرورش که بیش از سه دهه منشأ خدمات صادقانه به نظام آموزشی کشور بود،  به دیدار حق شتافت.

اهمیت کار آفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای در برون رفت از وضعیت کنونی و دست یابی به اقتصادی پویا

معاون وزیر ورییس سازمان پژوهش وبرنامه ریزی آموزشی در پیامی روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای را تبریک گفت و تاکید کرد که اهمیت این روز به عنوان مقوله ای برای پیشرفت همه جانبه و برون رفت از وضعیت کنونی ودست یابی به اقتصادی پویا و رفاه اجتماعی قابل انکار نیست.

تقدیر وزیر کار از دو فعال آموزش های فنی و حرفه ای از سازمان پژوهش

هفته ملی مهارت با تقدیر از دو عضو سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و فعال آموزش های فنی و حرفه ای توسط وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به پایان رسید.روز گذشته و همزمان با 6 مرداد " روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای" و تقدیر از مهدی اسماعیلی و ابراهیم آزاد دو فعال عرصه آموزش های فنی و حرفه ای و اعضای سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی توسط محمد شریعتمداری وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به پایان رسید.

 
بخش دوم گفتگوی تفصیلی خبرگزاری مهر بامهندس بهمنی سرپرست دفترتالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای

 در بخش اول گفتگو با افشار بهمنی مدیر دفتر تألیف کتاب‌های درسی فنی و حرفه‌ای و کاردانش که می توانید اینجا بخوانید، پیرامون المپیاد شایستگی محوری که مبتنی بر احراز شایستگی های غیرفنی هنرجویان بود، گفتگو کردیم و بحث به دلایل متعددی کشیده شد که باعث شده است نتوانیم روی خروجی هنرجویان شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش برای بازار کار، مهر تایید بزنیم و این انتقاد مطرح باشد که آنها از استانداردهای بازار کار فاصله دارند.

اعضای شورای هماهنگی علمی سازمان منصوب شدند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی،   دکتر ذوعلم، معاون وزیر و رئیس سازمان، طی احکامی جداگانه آقایان منصورنیا، دکتر حسن ملکی، دکتر نوذری، دکتر محمدرضا نیلی، دکتر مهدی اسماعیلی و خانم سوسن کشاورز را به عضویت  شورای هماهنگی علمی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و آقای سید مهدی باقریان به عنوان دبیر این شورا به مدت 3 سال به عنوان عضو حقیقی این شورا  منصوب کردند

برگزاری جلسه کارگروه ارزشیابی مبتنی بر شایستگی

جلسه کارگروه ارزشیابی مبتنی بر شایستگی  روز چهارشنبه 12/4/98 از ساعت 10 تا 12 صبح با حضور کارشناسان دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و چند تن از همکاران دفتر آموزش متوسطه و برگزار کنندگان اولین المپیاد شایستگی محور برگزار شد .

بخش اول گفتگوی تفصیلی خبرگزاری مهر بامهندس بهمنی سرپرست دفترتالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای

هنرستان‌های فنی حرفه‌ای قدمتی طولانی در ساختار آموزش و پرورش دارند. از دهه 70 بود که شاخه کاردانش نیز به ساختار آموزش و پرورش اضافه شد تا حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای گسترش بیشتری پیدا کند. هر چند ماهیت این دو شاخه آموزشی و نحوه آموزش و تألیف کتاب‌ها و سرفصل‌ها و اهدافشان متفاوت است اما بر اساس سند تحول بنیادین و بر اساس برنامه توسعه ششم، آموزش و پرورش باید به سمت جذب بیشتر دانش آموزان به شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش حرکت کند.

همکاری دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای با دانشگاه شهید رجایی در خصوص برگزاری دوره های تخصصی

دوره های ضمن خدمت تخصصی بدو استخدام از تاریخ 98/4/15 توسط دانشگاه شهید رجایی و با همکاری دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش به مدت 190 ساعت و برای  3135 نفر از هنرآموزان 29 رشته برگزار می شود.

 

هم زمانی دو اتفاق در نظام آموزشی

مرحله نهایی اولین دوره مسابقات سنجش شایستگی ( صلاحیت حرفه ای ) به میزبانی خراسان رضوی در مشهد- برگزاری آزمون شنیداری برای زبان انگلیسی در امتحان نهایی 

برگزاری جلسه هماهنگی مشارکت با دانشگاه تربیت شهیدرجایی در خصوص برگزاری دوره های صلاحیت حرفه ای

جلسه هماهنگی مشارکت با دانشگاه تربیت شهید رجایی به منظور برگزاری دوره های صلاحیت حرفه ای روز دوشنبه از ساعت 10 الی 12 در دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش برگزار شد.

Pages