اخبار

برگزاری دوره ضمن خدمت تامین مدرس آموزش نرم افزار قیاس در دانشگاه شهید رجایی

سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به منظور توانمند سازی هنر آموزان هنرستان های فنی و حرفه ای دوره ضمن خدمت " تامین مدرسی آموزش نرم افزار قیاس"  برای کتب پایه دهم رشته حسابداری را از تاریخ  پانزدهم  تا هفدهم  دی ماه  1398 در دانشگاه شهید رجایی با حضور کارشناسان و هنرآموزان این رشته برگزار نمود. 

بازدید از استان قزوین به منظور آموزش و پایش برنامه درسی در رشته های کشاورزی و غذا

بنا به درخواست اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین کارگاه آموزشی در خصوص روش تدریس، ارزشیابی مبتنی بر شایستگی برگزار شد. همچنین پایش برنامه درسی و محتوای بسته­های آموزشی تولید شده در نظام جدید از دیدگاه هنرآموزان و عوامل اجرایی (سرپرست بخش، معاون فنی و مدیر) مورد بررسی قرار گرفت و از کارگاه­ها و تجهیزات هنرستان مذکور بازدید به عمل آمد.

برگزاری پنجمین پیش نشست تخصصی با موضوع فرآیند برنامه ریزی درسی در شاخه تحصیلی فنی و حرفه ای

این نشست با موضوع فرآیند برنامه ریزی درسی در شاخه تحصیلی فنی و حرفه ای در  تاریخ 18 دی ماه 1398 به میزبانی دانشگاه فرهنگیان مشهد و با حضور اساتید گروه مطالعات برنامه درسی و آموزش دانشگاه فردوسی مشهد و اساتید دانشگاه فرهنگیان و دانشجویان و علاقه مندان از اداره کل آموزش پرورش خراسان رضوی برگزار گردید.

برگزاری جلسه با اعضای دبیرخانه کشوری شایستگی های غیرفنی مستقر در مشهد مقدس

روز چهارشنبه 98/10/18 جلسه با اعضای دبیرخانه کشوری شایستگی های غیرفنی مستقر در مشهد مقدس با حضور آقای مهندس بهمنی سرپرست دفتر طراحی و تولید بسته های یادگیری فنی و حرفه ای و کاردانش برگزار گردید.

برگزاری همایش «ارزشیابی شایستگی محور» دی ماه استان مازندران ویژه هنرآموزان رشته شبکه و نرم افزار

گروه شبکه و نرم افزار استان مازندران، برای دانش افزایی و آشنایی بیشتر هنرآموزان با نظام آموزشی شایسته محور و رفع مشکلات هنرآموزان، همایشی را در دو روز با عنوان «ارزشیابی شایستگی محور» در محل گروه های آموزشی ساری ناحیه یک، بر گزار نمود.

بازدید مهندس افشار بهمنی از هنرستان شهید اسحاق دارا آموزش و پرورش ناحیه دو بندر عباس

مهندس افشار بهمنی از طرح آموزش همراه با تولید و مشاهده دست ساخته ها و پروژهای خلاقانه و فناورانه هنرجویان هنرستان شهید اسحاق دارا آموزش و پرورش ناحیه دو بندر عباس بازدید کرد

انا لله و انا الیه راجعون؛ ما از خدائیم و به سوی او باز میگردیم

امیر المؤمنین على(علیه السلام) چون خبر جانکاه شهادت مالک را شنید، بالاى منبرْ رفت و فرمود: بدانید که مالک بن حارث، روزگار خود را به پایان برد و به پیمان خویش وفا نمود و به دیدار پرورگارش شتافت.
خدا مالک را بیامرزد! اگر کوه مى بود، قلّه اى دست نیافتنى و دور و بلند مى نمود! و اگر سنگ مى بود، صخره اى سخت مى نمود!
آفرین بر مالک! مالک که بود؟ ! آیا زنان، مانند مالک را مى زایند؟ ! آیا در روزگار ما چون مالک هست؟

و امروز که مالک اشتر سید علی به شهادت رسید....

پنجمین پیش نشست تخصصی اولین همایش ملی برنامه درسی و اشتغال

پنجمین پیش نشست تخصصی اولین همایش ملی برنامه درسی و اشتغال

فرایند برنامه ریزی درسی در شاخه فنی و حرفه ای

با سخنرانی مهندس افشار بهمنی

برگزاری اولین کمیسیون برنامه ریزی خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی با حضور صاحبنظران حوزه های مختلف

اولین جلسه کمیسیون برنامه ریزی خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی با حضور دکتر سجادی نیری، دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز و دکتر سرهنگی مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار و تنی چند از صاحبنظران حوزه های نوآوری، کارآفرینی و آموزش در دفتر طراحی و تولید بسته های یادگیری فنی و حرفه ای و کاردانش برگزار گردید.

عملکرد سه ماهه( فصل پاییز98)دفتر طراحی و تولید بسته های یادگیری فنی و حرفه ای و کاردانش

عملکرد سه ماهه( فصل پاییز98)دفتر طراحی و تولید بسته های یادگیری فنی و حرفه ای و کاردانش

پیگیری توافقنامه فی‌مابین سازمان پژوهش و برنامه ریزی و سازمان بنادر و دریانوردی

روز دوشنبه مورخ 98/10/9 با حضور آقای مهندس بهمنی، سرپرست دفتر طراحی و تولید بسته های یادگیری فنی و حرفه ای و کاردانش، آقای مهندس اربابیان نماینده سازمان بنادر و دریانوردی، آقای مهندس عبدالله زاده و آقای مهندس ربیعی برگزار گردید. 

جلسه هماهنگی تعیین جدول دروس رشته های شاخه کاردانش

جلسه هماهنگی تعیین جدول دروس رشته های شاخه کاردانش با حضور آقای مهندس بهمنی سرپرست دفتر طراحی و تولید بسته های یادگیری فنی و حرفه ای و کاردانش، آقای مهندس امینی مدیر کل نشر و توزیع مواد آموزشی، آقای مهندس شهرستانی معاون دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش، آقای مهندس محمدی معاون دفترنشر و توزیع مواد آموزشی، آقای دکتر شکر ریز کارشناس شاخه کاردانش دفتر طراحی و تولید بسته های یادگیری فنی و حرفه ای و کاردانش و خانم محمدی کارشناس شاخه کاردانش دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش روز شنبه مورخ 98/10/7 برگزار گردید.

سومین کارگاه تخصصی طراحی دوره تحصیلی شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش

روز یکشنبه مورخ 98/10/8 از ساعت 8 الی 12 سومین کارگاه تخصصی طراحی دوره تحصیلی شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش در سالن جلسات سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی برگزار گردید .

برگزاری اولین جلسه شورای راهبری آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش

اولین جلسه شورای راهبری آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش، با حضور آقای دکترملکی معاون طراحی و تولید بسته های یادگیری، مهندس بهمنی سرپرست دفترطراحی و تولید بسته های یادگیری فنی و حرفه ای و کاردانش، دکتر شریعت نماینده شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی، دکتر پور کمالی معاون دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، دکتر خلاقی پژوهشگر آموزش های فنی و حرفه ای، مهندس آذر کیش مدیر کل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش، مهندس دوراندیش مشاور نوآوری سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، مهندس لطفی نیا نماینده حوزه های تربیت و یادگیری  روز سه شنبه از ساعت 14 الی16 در اتاق جلسات معاونت طراحی و تولید بسته های یادگیری برگزار گردید.

بازدید کارشناسان دفتر از هنرستان های کهریزک و شهر ری در راستای پایش برنامه های درسی

در راستای برنامه های بازدیدو پایش استانی برنامه درسی، تیم چهار نفره از کارشناسان گروه برق و رایانه آقای مهندس کیالاشکی، گروه مواد و فراوری خانم مهندس کنشلوو خانم شیخ زاده و شایستگی های غیرفنی سرکارخانم دکترنوروزی درتاریخ23 آذرماه 1398جهت بازدید به شهرستان های استان تهران رفتند.

بازدید کارشناسان گروه هنر از هنرستان های استان گیلان جهت پایش برنامه درسی

گروه هنر دفترطراحی و تولید بسته های یادگیری فنی وحرفه ای وکاردانشروزهای یکشنبه 24/9/98 لغایت 26/9/98 با هدف پایش برنامه های درسی قصد شده و اجرا شده به استان گیلان سفر کردند. دراین بازدید سرکارخانم گلبخش رئیس گروه هنروسرکارخانم اصغری کارشناس این گروه حضورداشتند.

بازدید از هنرستان های استان زنجان جهت پایش برنامه درسی در رشته های کشاورزی وغذا

ارزشیابی و بررسی مستمر کیفیت برنامه درسی و محتوای بسته­ آموزشی در رشته­ های کشاورزی به علت وابستگی آموزش این بخش به شرایط آب و هوایی و تنوع این شرایط در کشور، از اهمیت بسیاری برخوردار است. به این منظور «پایش برنامه درسی و محتوای بسته­ های آموزشی تولید شده در نظام جدید (مبتنی بر شایستگی)» از دیدگاه هنرآموزان، هنرجویان و عوامل اجرایی  و همچنین مشاهده کارگاه­ها و تجهیزات در این بازدید مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

برگزاری دوره معماری داخلی در هنرستان شهید چمران شهر قزوین

به دعوت اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین از کارشناسان و مولفین کتابهای درسی در شاخه فنی و حرفه ای رشتة معماری داخلی ، این دوره درهنرستان شهید چمران  با حضور خانم دکتر آریا نژاد کارشناس رشته و آقای مهندس نظری از مولفین کتابهای رشته معماری برگزار گردید.

دنبال کردن نهادینه شدن خلاقیت از کلاس پایه اول ابتدایی

افشار بهمنی در برنامه تلویزیونی پرسشگر که روز 22آذر روی آنتن شبکه آموزش رفت، با بیان اینکه باید به این سوال پاسخ دهیم که آیا وظیفه آموزش و پرورش تربیت شهروند کارآفرین و نوآور است، گفت: تربیت کارآفرین و ارتقای فرهنگ یک فرایند زمان بر است و در یک نظام تربیتی محقق نمی‌شود این کار توسط یک ارگان صورت نمی‌گیرد چراکه زیربنای کارآفرینی خلاقیت و نوآوری است که در دوره‌های ابتدایی و متوسطه بیشتر شکل می‌گیرد.

حضور مهندس افشار بهمنی در برنامه پرسشگر شبکه آموزش

آیا مدارس کارآفرین تربیت می کنند؟

حضور مهندس افشار بهمنی در برنامه پرسشگر

22آذر ماه شبکه آموزش ساعت22

Pages