بازدید مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش از هنرستان امام مجتبی (ع) پاکدشت

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تألیف کتاب‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از هنرستان امام حسن مجتبی (ع) در شهرستان پاکدشت بازدید به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، حسن آقابابایی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تالیف کتاب‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش و مجتبی انصاری پور معاون این دفتر به منظور جمع آوری اطلاعات مستقیم از مدرسه و شنیدن بی واسطه نظرات معلمان و دانش آموزان، امروز چهارشنبه 25 آبان ماه از هنرستان کاردانش امام حسن مجتبی علیه السلام شهرستان پاکدشت بازدید به عمل آوردند.

در این بازدید سیداصغر میرقاسمی مدیر آموزش و پرورش منطقه، پازوکی و عشرتی مدیران هنرستان‌های نوبت صبح و عصر، معلمان و هنرآموزان نیز حضور داشتند و به بحث و تبادل نظر با یکدیگر پرداختند.

هنرستان امام مجتبی علیه السلام 304 هنرجو دارد که در رشته‌های حسابداری، مکانیک خودرو، تصویرسازی، تولید محتوا و تابلوسازی برق مشغول به تحصیل می باشند.

جذاب و مناسب نبودن محتوای برخی کتاب‌های درسی عمومی و تخصصی؛  لزوم روزآمدسازی محتوای برخی کتاب‌ها؛ ضرورت تجهیز کارگاهها؛ تجدید نظر برای ارائه برخی دروس در کاردانش؛ لزوم بازنگری در ساعات تدریس درس‌های مختلف؛ تقدیر از محتوای کتاب مدیریت خانواده و لزوم بازنویسی محتوای کتاب کارآفرینی و آمادگی دفاعی؛ چرایی عدم ارسال کتاب برای رشته کامپیوتر؛ تجربه تلخ برون سپاری آموزش هنرستان‌ها در گذشته؛  ضرورت ویرایش تصویر کتاب‌ها؛ رعایت توازن بین دروس؛ تألیف کتاب‌ها به صورت یکپارچه؛ از مهمترین نظرات دبیران این هنرستان بود که مطرح شد.
حسن آقابابایی مدیرکل برنامه‌ریزی و تألیف کتاب‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش نیز پس از استماع دقیق نظرات همکاران فرهنگی، به سوالات آنها پاسخ داد. وی در خصوص فرایند تألیف و چاپ سپاری کتاب‌های مختلف فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش،  تلاشها و برنامه‌های دفتر پیرامون روزآمدسازی محتواها و به روز رسانی استانداردها؛  توجه آموزش و پرورش به رویکرد شایستگی، تعامل و وابستگی این استانداردها به وزارتخانه های دیگر مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت کار، تعاون ورفاه اجتماعی، توضیحاتی ارائه کرد.

مدیرکل برنامه‌ریزی و تألیف کتاب‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش با تأکید بر اینکه تمرکز این دفتر تهیه فیلم‌های آموزشی؛ رمزینه‌های سریع پاسخ؛  عبور از کتاب محوری و بازگرداندن کاردانش به مسیر اصلی فعالیتش است، یادآورشد: چشم انداز و رویکرد آینده ما این است که به سمت تقاضا محوری، استاندارد محوری، مهارت محوری و صلاحیت محوری برویم و در این مسیر باید همگان بدانند که آموزش و توانمند سازی معلمان یک اولویت است.

کلیدواژه: 

نظر دهید

Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.