راه یابی اثر خوشنویسی رئیس گروه هنر دفتر به جشنواره فرهنگی بین المللی روح النبوه

اثر خوشنویسی رئیس گروه هنر دفتر برنامه ریزی و تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش سرکارخانم بشری گل بخش به بخش نمایشگاه پنجمین جشنواره فرهنگی بین المللی " روح النبوه " راه یافت و به این مناسبت از ایشان تقدیر به عمل آمد .

این جشنواره ویژه بانوان هر سال از طرف شعبه مدارس دینی بانوان الکفیل در آستان قدس عباسی (ع) و به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) از تاریخ 20 تا 27 دی ماه در شهر کربلا برگزار می شود.  شعار این رویداد بین المللی در سال جاری "حضرت زهرا (علیهاالسلام) شاهکاری درخشان و بهار کرامات" تعیین شد. افتتاحیه و اختتامیه این جشنواره با حضور چند تن از مسئولین کشور میزبان از جمله متولی شرعی آستان قدس عباسی جناب آقای سید احمد صافی، استاندار کربلا، قاریان برجسته حرمین شریفین، شعرا و اساتید مشهور برگزار شد .

این جشنواره دارای چند بخش نشست های علمی، محفل قرآنی، بازدیدهای فرهنگی _مذهبی، نمایشگاه و مسابقات است که بخش مسابقات آن، شامل مقالات، خوشنویسی و عکاسی می باشد. شرایط انتخاب بهترین تابلو خوشنویسی؛ خوشنویسی با دست (نه با وسایل الکترونیکی مانند کامپیوتر)، ابعاد اثر هنری در اندازه A4یا A3   ، ‌ رعایت قوانین خط عربی، پایبندی به این متن به عنوان ماده خوشنویسی: قال النبی محمد (صلّى الله علیه وآله) (بَابُ فَاطِمَة بَابِی وَحِجَابُهَا حِجَابِی).

همچنین نمایشگاهی از تابلوهای نقاشی، محصولات رزینی، گل آرایی، گل دوزی و گل سازی که توسط بانوان برخی از کشورهای خارجی و آموزش دیدگان کشور میزبان و مرکز صدیقه طاهره (س ) از مراکز تاسیس شده توسط آستان قدس عباسی در کنار آثار هنری مسابقات در این جشنواره به نمایش در آمد.در این جشنواره به غیر از کشور میزبان، هیئت‌هایی از کویت، بحرین، عربستان، لبنان، ایران، دانمارک، انگلستان، بلژیک، آلمان و اسپانیا شرکت داشتند. 6 نفر از بانوان توانمند در عرصه های مختلف علوم قرآنی، تقریب مذاهب، نقاشی، خوشنویسی، مقاله و قرائت قرآن ( صوت ولحن ) از جمهوری اسلامی ایران در این رویداد شرکت کردند . علاوه بر اعطای جوائز به برندگان در بخشهای مختلف مسابقات برگزارشده، لوح تقدیر و نماد جشنواره به کلیه آثار راه یافته به این جشنواره تعلق گرفت .

نظر دهید

Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.