اهمیت کار آفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای در برون رفت از وضعیت کنونی و دست یابی به اقتصادی پویا

معاون وزیر ورییس سازمان پژوهش وبرنامه ریزی آموزشی در پیامی روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای را تبریک گفت و تاکید کرد که اهمیت این روز به عنوان مقوله ای برای پیشرفت همه جانبه و برون رفت از وضعیت کنونی ودست یابی به اقتصادی پویا و رفاه اجتماعی قابل انکار نیست.به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در پیامی روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای را تبریک گفت و تاکید کرد که اهمیت این روز به عنوان مقوله ای برای پیشرفت همه جانبه و برون رفت از وضعیت کنونی ودست یابی به اقتصادی پویا و رفاه اجتماعی قابل انکار نیست .

متن کامل پیام حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی ذوعلم به شرح زیر است:

بسمه تعالی

دو دلیل اساسی یعنی «آمادگی کشور برای جهش» و «فشاراقتصادی دشمنان» ثابت می کند که ایران، بیش از هر دوره دیگر به کار و کارآفرینی احتیاج دارد .

                                                                                                                                                   رهبر معظم انقلاب ( مدظله العالی )

  امروز ششم مرداد روز ملی کار آفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای است اهمیت این مقوله برای پیشرفت همه جانبه و برون رفت از وضعیت کنونی ودست یابی به اقتصادی پویا و رفاه اجتماعی قابل انکار نیست . هر چند این مسیر راهی پرپیچ و خم که جز با تلاش های بی وقفه و ریسک پذیری بالا حل نخواهد شد و این همان راهی است که به کارآفرینی و ثروت آفرینی ملی منجر خواهد شد . بدون تردید این فعالیت ها علاوه بر کارآفرینی باعث ارزش آفرینی، شاد زیستی، خلاقیت و نوآوری، توسعه فرهنگ کار و تلاش و تقویت تولید ملی در کشور شده و همچنین زمینه لازم را برای دستیابی به رشد اقتصادی بالا و با ثبات، فراهم می آورد و موجب حل معضل بیکاری شده و در نهایت، راه  را به سوی پیشرفت اقتصادی خواهد گشود. کارآفرینی علاوه بر این که از بعد منافع ملی با ارزش است از بعد تربیت فردی نیز بسیار مهم است چرا که در فرایند خلاقیت و نوآوری گنج درونی انسان ها به عنوان نیروی کارمفید کشف خواهد شد و این امر باعث تقویت سرمایه های انسانی با ارزش در کشور می شود .

در سال رونق تولید باید به تقویت زیرساخت های تولید توجه کرد که قطعاً یکی از آن ها، رشد روحیه ابتکار و نو آوری و توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در قالب ها و ساختارهای مختلف است .سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بنا به تکلیف اسناد بالادستی و به ویژه برنامه درسی ملی، موظف است به تعمیق و ارتقای این آموزش ها بپردازد، لذا یکی  از اهداف اصلاحات ساختاری اخیر در این سازمان، همین امر بوده است

اکنون ضمن تبریک این روز به شما همکاران عزیز به عنوان دست اندرکاران برنامه ریزی درسی  و تصمیم سازان نظام آموزشی کشور انتظار می رود توجه ویژه به مقوله کار آفرینی و توسعه تفکر کارآفرینی در برنامه درسی بیش از پیش مورد اهتمام قرار گیرد و نقش سازمان را برای پیشبرد توانمندی های فنی و حرفه ای کشور ایفا نماید .

گروه و رشته : 

نظر دهید

Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.