ليست اخبار

شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها تسلیت باد
اردوی راهیان نور دریایی کارشناسان دفتر تالیف کتابهای درسی فنی و حرفه ای و کاردانش

 اردوی راهیان دریایی با حضور 32 نفر از کارشناسان و مولفان کتاب های درسی از تاریخ 23 ام تا 26 ام بهمن ماه در آب های نیلگون خلیج همیشه فارس با هماهنگی سازمان بسیج فرهنگیان کشور و پژوهشگاه آثار دفاع مقدس و به میزبانی نیروی دریایی و مشارکت نیروی هوادریای سپاه برگزار شد.

رشد آموزش فنی و حرفه‌ای و کار دانش شماره ۴۷. زمستان ۹۶

رشد آموزش فنی و حرفه‌ای و کار دانش  شماره ۴۷- زمستان 96

دومین همایش منطقه ای «کارورزی, توسعه شایستگی های حرفه ای» برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی،روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان گرگان از برگزاری دومین همایش منطقه ای «کارورزی, توسعه شایستگی های حرفه ای» در 24 اردیبهشت ماه 97 با اهداف و محورهای مندرج در پوستر ذیل خبر داد.

 

مصاحبه مهندس صموتی با نشریه ایران آلارم در فرایند اجرای دوره نصب و راه اندازی سیستم های امنیتی دروس پایه دوازدهم

در این گزارش با مسئولین مربوطه جناب آقای دکتر ملک محمد ریاست دانشکده شهید شمسی پور ،مهندس سید محمود صموتی عضو هیئت علمی شورای برنامه ریزی درسی و مهندس سید علی صموتی مدیر مرکز تحقیقات امنیت دانشکده شهید شمسی پور و مولف کتب درسی مصاحبه صورت پذیرفته است.

حضور مدیر کل دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای در جلسه شورای سیاست گذاری و سامان دهی منابع آموزشی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، جلسه شورای سیاستگذاری و سامان‌دهی منابع آموزشی و تربیتی با حضور دکتر محمدیان ، رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ، محمد ناصری، مدیرکل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی، فریبا کیا، معاون دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی، احمدرضا دور اندیش مدیر کل دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش و جمعی از کارشناسان و اعضای حوزه چاپ و نشر کتاب های درسی و آموزشی و نمایندگان ناشران برگزار شد.

برگزاری جلسه هماهنگی و توسعه رشته حمل و نقل در شهرستان جیرفت

 جلسه هماهنگی و توسعه رشته حمل و نقل در شهرستان جیرفت با حضور مدیر کل دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش

بازدید کارشناسان دفترتالیف کتاب های درسی فنی وحرفه ای و کاردانش از هنرستان های استان خوزستان

در راستای پایش برنامه های درسی در حوزه تربیت و یادگیری رشته های فنی وحرفه ای و دریافت نظرات دبیران و هنرآموزان هنرستان ها و سرگروه های آموزشی مناطق مختلف استان خوزستان، کارشناسان دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش از تاریخ  1396/11/3 لغایت 1396/11/5 بازدید به عمل می آورند.

تحلیل کارگاه برنامه ریزی سطح 3 رشته صنایع دستی – هنرهای چوبی

تحلیل کارگاه برنامه ریزی سطح سوم رشته صنایع دستی – هنرهای چوبی از تاریخ 96/10/21 الی 96/10/24  دی ماه  در شهر اصفهان با حضور خانم کریمیان کارشناس رشته صنایع دستی – هنرهای چوبی و خبرگان هنرهای چوبی در زمینه خاتم سازی و گره چینی برگزار شد.

کارگاه آموزشی نصب و راه اندازی سامانه های امنیتی و حفاظتی (بخش دوربین)

روز چهار شنبه مورخ 96/10/29 کارگاه آموزشی نصب و راه اندازی سامانه های امنیتی و حفاظتی (بخش  دوربین) به پیشنهاد شورای برنامه ریزی رشته الکترونیک و با همکاری دانشگاه فنی و حرفه ای دانشکده شهید شمسی پور و شرکت سهند ارتباطات ایمن،  به مدت 8 ساعت برگزارگردید.

آنها دریایی بودند آسمانی شدند.....

آنها دریایی بودند آسمانی شدند.....

معرفی اپلیکیشن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای

معرفی اپلیکیشن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای

سازگار با سیستم‌عامل اندروید

 

تالیف پودمان های نیمه تجویزی کتاب پایه دوازدهم رشته امور زراعی

درس­های رشته امور زراعی در دو پایه دهم و یازدهم مشترک و در پایه دوازدهم با توجه به تخصصی­تر شدن درس­ها و شرایط اقلیمی متفاوت کشور به صورت منطقه­ای (نیمه تجویزی) برنامه ریزی شده است.

همایش بررسی برنامه درسی کارگاه نوآوری و کارآفرینی در دانشگاه پیام نور شهرکرد

این همایش با حضور دبیران درس کارگاه نوآوری و کارآفرینی پایه یازدهم رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش در روز شنبه مورخ 16/10/96 در سالن شهید آوینی دانشگاه پیام نور شهرکرد برگزار گردید.در این جلسه آقای اسفندیار پور سرگروه نوآوری و کارآفرینی استان چهارمحال و بختیاری در ابتدای جلسه ضمن خوش آمدگویی به مهمانان با تشریح برنامه های گروه مذکور چگونگی ثبت نام هنرآموزان در دوره ضمن خدمت الکترونیکی کارگاه نوآوری و کارآفرینی را تشریح نمودند.

برگزیدگان جشنواره کتاب های رشد در بخش رشته های فنی وحرفه ای

در مراسم پایانی پانزدهمین جشنواره کتاب رشد، که جمعی از مسئولان آموزش و پرورش، ناشران، معلمان و نامزدهای دریافت جایزه در گروه‌های سی گانه داوری این جشنواره در آن حضور داشتند، جوایز برگزیدگان این جشنواره اهدا شد.  

فیلم دوره ضمن خدمت-کارگاه نوآوری و کارآفرینی پایه 11- بخش برنامه درسی

دوره ضمن خدمت-کارگاه نوآوری و کارآفرینی پایه 11- بخش برنامه درسی

برنامه‌ریزی درسی «منطقه‌ای» برای هنرستان‌ها / تولید 420 عنوان کتاب فنی و حرفه ای
برگزاری دوره های ضمن خدمت دروس خوشه شایستگی های غیرفنی پایه یازدهم مشترک رشته های فنی و حرفه ای

ثبت نام دوره های ضمن خدمت کشوری دروس خوشه شایستگی های غیرفنی پایه یازدهم رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش  شامل دروس کارگاه نوآوری و کارآفرینی با کد  99505964، کاربرد فناوری های نوین با کد 99505965 و مدیریت تولید با کد 99505966 که به صورت الکترونیکی برگزار می گردد، از دوم دی ماه آغاز شده است.

برگزاری کارگاه های تحلیل  حرفه صنایع دستی گرایش هنرهای چوبی

رشته صنایع دستی  5 حرفه بزرگ را شامل می شود  که یکی از آنها حرفه کارکنان صنایع دستی هنرهای چوبی نام گرفته، از مشاغل زیر مجموعه این رشته( معرق سازی، منبت سازی، خاتم سازی، درودگری سنتی، نازک کاری، پیکره سازی، گره چین، قواره بر و .....) می باشد.

برگزاری نشست علمی بزم اندیشه با هدف گفتمان سازی تحول بنیادین آموزش وپرورش

نشست علمی بزم اندیشه  با هدف گفتمان سازی تحول بنیادین آموزش وپرورش با موضوع کشف مهارت های فنی وحرفه ای در جهت اشتغال پایدار در استان سیستان وبلوچستان با رویکرد به کتاب های درسی فنی و حرفه ای وکاردانش

Pages