ليست اخبار

میلاد امام حسین (ع)، حضرت عباس(ع) و حضرت امام سجاد(ع) مبارک باد.

شعبان شد و پیک عشق از راه آمد

عطر نفس بقیه الله آمد

 با جلوه سجاد و ابوالفضل و حسین

  یک ماه و سه خورشید در این ماه آمد

 

بارم بندی پیشنهادی کتاب ریاضی2 سال یازدهم شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش

بارگذاری فایل بارم بندی پیشنهادی کتاب ریاضی2 سال یازدهم شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش

اولین نشست کارشناسان دفتر تالیف کتابهای درسی فنی و حرفه ای و کاردانش با سرپرست سازمان پژوهش

اولین نشست کارشناسان دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش با دکتر تورانی سرپرست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی روز سه شنبه28/1/97 از ساعت 8:15 الی 10:45 در سالن جلسات این دفتربرگزار گردید.

عناوین پودمان ها و واحدهای یادگیری دروس پایه دوازدهم

به اطلاع هنرآموزان وهمکاران محترم می رساند عناوین پودمان ها واستانداردهای واحدهای یادگیری دروس شایستگی های فنی  پایه دوازدهم  در سال تحصیلی 98- 97 رشته های شاخه فنی وحرفه ای به قرار ذیل میباشد:

دیدار نوروزی دکتر تورانی با کارکنان دفتر تالیف کتب فنی و حرفه ای و کاردانش

صبح امروز (چهار شنبه 15 فروردین ماه 97)، دکتر حیدر تورانی در دیدار با کارکنان دفترتالیف کتب درسی فنی- حرفه ای و کاردانش، ضمن تبریک سال نو و تشکر از زحمات طاقت فرسای آنان که با توجه به تنوع رشته ها، در جهت آماده سازی به هنگام کتب درسی ایفای نقش می نمایند، با اشاره به پیشرفت های علمی و فنی، بر ضرورت تولید کتب درسی کم تیراژ به صورت الکترونیک و ایجاد کارگاه های آموزشی تخصصی تربیت مدرس کتب جدیدالتالیف تاکید کرد.

پیام تبریک مدیر کل دفتر تالیف کتاب های درسی فنی وحرفه ای و کاردانش به مناسبت نوروز١٣٩٧

نوروز سرآغازنوشدن مبارکباد
زمین و زمان گردید و طبیعت باردیگر نوشد.
احسن الحال را باید از طبیعت آموخت که چه نغز شیخ اجل فرمود هر ورقش دفتریست معرفت کردگار!
نوید نو شدن افکار و احوال مژده بخش است و این طرح نوی طبیعت در پیشبرد اهداف آموزشی و برنامه درسی به خوبی دست افشانی می کند تا بهار جان ها تحقق پذیرد. 

سرپرست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی منصوب شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، در پی درخواست بازنشستگی دکتر محمدیان پس از 30 سال خدمات صادقانه آموزشی و تربیتی، عصر امروز یکشنبه 27 اسفندماه 1396 سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش با حضور در جلسه شورای مدیران سازمان، دکتر حیدر تورانی را به عنوان سرپرست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی منصوب و از زحمات ده ساله دکتر محمدیان تشکر و قدردانی نمود.

هم اندیشی آموزش و پرورش با ناشران آموزشی در تبیین رویکرد جدید برنامه‌های درسی شاخه‌های فنی و حرفه ای

هم اندیشی آموزش و پرورش با ناشران آموزشی در تبیین رویکرد جدید برنامه‌های درسی شاخه‌های فنی نشست آموزشی ـ تبیینی رویکرد جدید برنامه درسی در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش با ناشران آموزشی به همت دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی معاونت، ساماندهی منابع آموزشی و تربیتی در محل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی برگزار شد.

همایش بررسی تجارب آموزش های فنی و حرفه ای کشور آلمان

بیست و سومین بزم اندیشه با حضور استاد بین المللی دکتر Dieter.Dohmen از آلمان تحت عنوان «National Qualifications Framework» و «lifelong learning in germany» صبح امروز سه شنبه 15 اسفند ماه در سالن جلسات طبقه هشتم سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی برگزار گردید.

 

اولین همایش ایمنی حمل و نقل دریایی

موسسه آموزشی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برگزار میکند:

اولین همایش ایمنی  حمل و نقل دریایی

 

نشست تخصصی کارشناسان برنامه ریزی و بسیج فرهنگیان درسالن جلسات دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش

   نشست تخصصی کارشناسان برنامه ریزی و تالیف کتب درسی شرکت کننده در اردوی راهیان نور و بسیج فرهنگیان روز دوشنبه 1396/12/7 در سالن جلسات دفتر تالیف کتب فنی و حرفه ای برگزار شد.

اردوی راهیان نور دریایی کارشناسان دفتر تالیف کتابهای درسی فنی و حرفه ای و کاردانش

 اردوی راهیان دریایی با حضور 32 نفر از کارشناسان و مولفان کتاب های درسی از تاریخ 23 ام تا 26 ام بهمن ماه در آب های نیلگون خلیج همیشه فارس با هماهنگی سازمان بسیج فرهنگیان کشور و پژوهشگاه آثار دفاع مقدس و به میزبانی نیروی دریایی و مشارکت نیروی هوادریای سپاه برگزار شد.

نخستین همایش ملی مهارت آموزی کارکنان وظیفه(سربازان)

همایش ملی مهارت‌آموزی سربازان ازجمله همایش‌های برجسته و علمی در کشور است  و مقالات پذیرفته‌ شده در این همایش ضمن انتشار در پایگاه‌های معتبر علمی - پژوهشی از امتیاز علمی مقالات نیز برخوردار خواهند شد.

 

رشد آموزش فنی و حرفه‌ای و کار دانش شماره ۴۷. زمستان ۹۶

رشد آموزش فنی و حرفه‌ای و کار دانش  شماره ۴۷- زمستان 96

دومین همایش منطقه ای «کارورزی, توسعه شایستگی های حرفه ای» برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی،روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان گرگان از برگزاری دومین همایش منطقه ای «کارورزی, توسعه شایستگی های حرفه ای» در 24 اردیبهشت ماه 97 با اهداف و محورهای مندرج در پوستر ذیل خبر داد.

 

مصاحبه مهندس صموتی با نشریه ایران آلارم در فرایند اجرای دوره نصب و راه اندازی سیستم های امنیتی دروس پایه دوازدهم

در این گزارش با مسئولین مربوطه جناب آقای دکتر ملک محمد ریاست دانشکده شهید شمسی پور ،مهندس سید محمود صموتی عضو هیئت علمی شورای برنامه ریزی درسی و مهندس سید علی صموتی مدیر مرکز تحقیقات امنیت دانشکده شهید شمسی پور و مولف کتب درسی مصاحبه صورت پذیرفته است.

برگزاری جلسه هماهنگی و توسعه رشته حمل و نقل در شهرستان جیرفت

 جلسه هماهنگی و توسعه رشته حمل و نقل در شهرستان جیرفت با حضور مدیر کل دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش

بازدید کارشناسان دفترتالیف کتاب های درسی فنی وحرفه ای و کاردانش از هنرستان های استان خوزستان

در راستای پایش برنامه های درسی در حوزه تربیت و یادگیری رشته های فنی وحرفه ای و دریافت نظرات دبیران و هنرآموزان هنرستان ها و سرگروه های آموزشی مناطق مختلف استان خوزستان، کارشناسان دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش از تاریخ  1396/11/3 لغایت 1396/11/5 بازدید به عمل می آورند.

تحلیل کارگاه برنامه ریزی سطح 3 رشته صنایع دستی – هنرهای چوبی

تحلیل کارگاه برنامه ریزی سطح سوم رشته صنایع دستی – هنرهای چوبی از تاریخ 96/10/21 الی 96/10/24  دی ماه  در شهر اصفهان با حضور خانم کریمیان کارشناس رشته صنایع دستی – هنرهای چوبی و خبرگان هنرهای چوبی در زمینه خاتم سازی و گره چینی برگزار شد.

کارگاه آموزشی نصب و راه اندازی سامانه های امنیتی و حفاظتی (بخش دوربین)

روز چهار شنبه مورخ 96/10/29 کارگاه آموزشی نصب و راه اندازی سامانه های امنیتی و حفاظتی (بخش  دوربین) به پیشنهاد شورای برنامه ریزی رشته الکترونیک و با همکاری دانشگاه فنی و حرفه ای دانشکده شهید شمسی پور و شرکت سهند ارتباطات ایمن،  به مدت 8 ساعت برگزارگردید.

Pages