ليست اخبار

وسایل و تجهیزات مورد نیاز دروس پایه12 رشته تربیت بدنی

وسایل و تجهیزات مورد نیاز دروس پایه12 رشته تربیت بدنی 

تفاهم نامه توسعه رشته حمل و نقل در استان آذربایجان غربی منعقد گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان اذربایجان غربی ، با حضور معاون آموزش متوسطه استان و نمایندگان مدیرکل راه و ترابری، تفاهم نامه توسعه رشته حمل و نقل با همکاری اداره کل آموزش و پرروش، اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و سازمان منطقه آزاد ماکو منعقد شد.

نیل به خودکفایی و کسب روزی حلال، هدف رشته صنایع چوب

آقای مهندس لطفی نیا کارشناس رشته صنایع چوب و مبلمان اظهار کردند :بررسی کتاب های پایه دوازدهم که نوپدید(جدید التالیف) است، در شورای برنامه ریزی که متشکل از خبرگان و صاحب نظران با تجربه این رشته هستند، مورد نقد و بررسی قرار می گیرد تا در صورت تائید شورا محتوا برای چاپ ارسال می شود.

برگزاری جلسه هماهنگی تدوین کتاب، تحلیل محتوا و برگزاری دوره های توجیهی آموزشی در استان کرمان

جلسه هماهنگی تدوین کتاب، تحلیل محتوا و همچنین برگزاری دوره های توجیهی آموزشی کتاب های نونگاشت پایه دوازدهم رشته های فنی و حرفه ای در استان کرمان،  روز پنج شنبه مورخ ۲۴ / ۳ / ۹۷ از ساعت ۱۰:۳۰ با حضور آقای دعاگویی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان، آقای بهمنی معاون دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش، تعدادی از مولفان کتاب های درسی و کارشناسان و روسای ادارات معاونت پژوهش و برنامه ریزی نیروی انسانی آموزش و پرورش استان کرمان برگزارگردید.

عید سعید فطر مبارک باد
خدایا اى اهل بزرگى و عظمت و اى شایسته بخشش و قدرت و سلطنت و اى شایسته عفو

و رحمت و اى شایسته تقوى و آمرزش از تو خواهم به حق این روزى که

قرارش دادى براى مسلمانان عید و براى محمد صلى الله علیه و آله ذخیره و شرف

و فزونى مقام که درود فرستى بر محمد و آل محمد و درآورى مرا در هر خیرى

کارگاه های آموزشی تخصصی دروس خوشه شایستگی های غیرفنی در استان کرمان

کارگاه های آموزشی تخصصی دروس خوشه شایستگی های غیرفنی با حضور مولفین این دروس ( کارگاه کارآفرینی و تولید رشته های نظری آقای محمدتقی طغرایی، کارگاه نوآوری و کارآفرینی خانم فائزه السادات براهیمی، کاربردفناوری های نوین  آقای محمدرضا نخعی، مدیریت تولید و اخلاق حرفه ای  آقای افشار بهمنی) در مرکز آموزشی و پژوهشی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان روزهای سه شنبه ۲۲ و چهارشنبه ۲۳ خرداد برگزار گردید.

ترویج فرهنگ کار، تولید، نوآوری و کارآفرینی در رشته صنایع دستی(فرش)

سرکار خانم بشری گل بخش رئیس گروه تالیف کتب رشته صنایع دستی(فرش) در گفتگو با خبرنگار فرصت برابر، اظهار داشت: گروه حاضر در حال نقد و بررسی کتاب « ارزیابی و بازاریابی فرش» از رشته صنایع دستی هستند.

تدوین کتاب درسی پویا نمایی برای اولین بار در دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش

رئیس گروه پویا نمایی از تالیف کتاب درسی «پویا نمایی» برای اولین بار در دفتر تالیف کتب درسی فنی، حرفه ای خبر داد و اضافه نمود: با توجه به پیشرفت های علمی و تکنولوژی به ویژه آی. تی که روزانه هزاران بازی و یا فیلم و داستان را به صورت متحرک به مخاطبان عرضه می کند، رشته پویانمایی به عنوان یک نیاز جامعه امروزی مورد توجه قرار گرفت.

240عنوان کتاب جدیدالتالیف در شاخه فنی و حرفه ای

 مهندس احمد رضا دوراندیش مدیر کل دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش  روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار جوانه های شبکه 2 سیما، با بیان این مطلب که سال 97-98 اولین سالی است که هنرجویان پایه دوازدهم را خواهند گذراند، افزود: به همین دلیل همکاران ما در دفتر تالیف کتب درسی با توجه به تنوع و کثرت رشته های فنی و حرفه ای در تلاشی بی وقفه 240 عنوان کتاب جدید را تدوین نموده اند که 100 عنوان مربوط به هنرآموز و 140 عنوان نیز مربوط به هنرجویان می شود.وی افزود: رویکرد ما در تدریس، تنها محدود به کتاب درسی نشده، بلکه بسته آموز

جلسه ارائه نتایج و یافته های طرح پژوهشی "واکاوی مفهوم خانواده مطلوب از دیدگاه دانش آموزان"

روز سه شنبه 22 خرداد ماه سال 1397 جلسه ارائه نتایج و یافته های طرح پژوهشی "واکاوی مفهوم خانواده مطلوب از دیدگاه دانش آموزان" ساعت 10-12 برگزار گردید.

حضور تیم خبری جوانه های شبکه 2 سیما دردفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش

روز دوشنبه و سه شنبه  21 و22خردادماه 97 ، تیم خبری جوانه های شبکه 2 سیما با حضور در شورا و کمیسیون های تخصصی دفتر تالیف کتب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش ، جلوه هایی از تلاش بدون وقفه مولفان، کارشناسان و اعضای شورای تالیف کتب درسی را به قاب تصویر کشیدند.

نشست عمومی کارکنان دفتر تالیف کتب درسی فنی- حرفه ای و کاردانش برگزار شد

روز یکشنبه 20 خردادماه 97، نشست عمومی کارکنان دفتر تالیف و مولفان کتب درسی فنی- حرفه ای و کاردانش، برگزار شد.

برگزاری کارگاه تخصصی"فرایند برنامه ریزی درسی آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی در دانشگاه جامع علمی و کاربردی"

کارگاه آموزشی "فرایند برنامه ریزی درسی آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی در دانشگاه جامع علمی و کاربردی" روز یکشنبه 20 خرداد ماه از ساعت 9 صبح در سالن اجتماعات 9 دی این دانشگاه با حضور کارشناسان و مدیران دانشگاه مذکور برگزار گردید . در این کارگاه آقای مهندس دوراندیش مدیر کل دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش  فرایند برنامه ریزی  درسی آموزش های فنی و حرفه ای ومهارتی را تشریح و تبیین نمودند.

بازدید ریاست محترم سازمان پژوهش از دفتر تالیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، دکتر حیدر تورانی طی یادداشتی از حضور مدیران دفاتر مختلف سازمان در روزهای تعطیل نیمه خرداد و تلاش آنان برای آماده سازی کتب درسی تشکر و قدردانی کرد.

در یادداشت سرپرست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی آمده است:

برنامه فرصت برابر ،معرفی رشته الکترونیک

جهت دانلود برنامه کلیک فرمایید.

رمضان ماه میهمانی خدا مبارک

شَهْرُ رَمَضانَ الَّذی أُنْزِلَ فیهِ الْقُرْآنُ هُدىً لِلنَّاسِ وَ بَیِّناتٍ مِنَ الْهُدى‏ وَ الْفُرْقانِ

اعطای تقدیرنامه به ریاست و اعضاء هیات علمی دانشکده فنی و حرفه ای شمسی پور

به پیشنهاد شورای برنامه‌ریزی رشته الکترونیک، دانشکده فنی شهید شمسی پور که زیر مجموعه دانشگاه فنی و حرفه‌ای است، کارگاه آموزشی با عنوان نصب و راه اندازی سامانه های امنیتی و حفاظتی(بخش دوربین) در تاریخ 29/10/96 به مدت 8 ساعت برگزارکرد.

ساخت تابلوی آموزشی در راستای تولید و حمایت از کالای داخلی

با توجه به نیاز هنرستان به تابلوهای آموزشی و گران قیمت بودن تابلوهای ساخته شده در بازار ودر راستای حمایت از کالای ایرانی و سرمایه ملی،در دفتر تالیف فنی و حرفه ای و کاردانش،کارشناس رشته الکترونیک و اعضاء شورای برنامه ریزی رشته الکترونیک در قالب یک طرح پژوهشی عملیاتی تصمیم گرفتند اقدام به تولید و ساخت تابلوهای ارزان قیمت نمایند و آن را عملاً به کار گیرند.

حضور آقای مهندس دوراندیش در اولین همایش کشوری چالش های مدیریت ومهندسی HSE

 نخستین همایش کشوری چالش های مدیریت و مهندسی HSE با حضور اساتید به نام این رشته از دانشگاه های مختلف کشور و حضور مدیران صنایع و مسئولین اجرایی در دانشگاه کار واحد قزوین برگزارشد .

عناوین پودمان های دروس پایه دوازدهم

به اطلاع هنرآموزان وهمکاران محترم می رساند عناوین پودمان های  پایه دوازدهم  در سال تحصیلی 98- 97 رشته های شاخه فنی وحرفه ای به قرار ذیل میباشد:

Pages